Tych błędów nie popełniaj podczas przeprowadzki

Koniecznie zadbaj o podpisanie umowy

Gdy uda ci się znaleźć firmę przeprowadzkową, której usługi spełniają twoje oczekiwania pamiętaj o tym, że warto dopełnić wszystkich formalności. Dobre firmy o ugruntowanej renomie same zaproponują ci jej spisanie. W umowie powinny znaleźć się informacje na temat zakresu usług, terminu ich realizacji oraz ceny usług. Jej spisanie jest niezwykle ważne, ponieważ tylko mając umową możesz liczyć na odszkodowanie jeśli twoje mienie zostanie uszkodzone lub złożenie reklamacji, jeśli usługi nie będą wykonane prawidłowo.

Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę

Zarówno poszukiwania firmy przeprowadzkowej, jak i pakowanie przedmiotów należy rozpocząć odpowiednio wcześnie. Pamiętajmy, że firmy mają swoje terminy oraz umówionych klientów. Dlatego też lepiej z wyprzedzeniem skontaktować się z firmą i zamówić przeprowadzkę w dogodnym dla nas czasie. Również pakowanie warto rozpocząć na kilka dni przed planowaną przeprowadzką. Zaczynając od rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień możemy ułatwić sobie wykonanie zadania i sprawić, że pakowanie nie będzie uciążliwe i męczące.

Zatroszcz się o zabezpieczenie swoich przedmiotów

Pakując przedmioty na czas przeprowadzki bardzo często robimy to w pośpiechu nie troszcząc się o ich odpowiednie zabezpieczenie. To błąd, który może sprawić, że ukochane przez nas rzeczy ulegną uszkodzeniu. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim pamiętajmy o zabezpieczeniach. Warto wykorzystać papier, styropian, folię bąbelkową czy folię stretch. W pudłach, które pakujemy nie powinno być wolnego miejsca, które może spowodować, że rzeczy będą przesuwały się w transporcie.

Pamiętajmy również, by ciężkich przedmiotów nie pakować do dużych kartonowych pudeł, które zwyczajnie mogą nie wytrzymać ciężaru w trakcie przenoszenia i rozerwać się. O wiele lepiej sprawdza się mniejsze opakowania lub pudełka i skrzynki z tworzyw sztucznych.

Podsumowując, przeprowadzka nie musi być trudna i czasochłonna. Wystarczy, że znajdziesz dobrą firmę przeprowadzkową, która cieszy się dobrą opinią oraz unikniesz kilku często popełnianych błędów możesz zyskać pewność, że cały twój dobytek bezpiecznie dotrze pod nowy adres.