Jak zabezpieczyć rzeczy na czas przeprowadzki?

Każdy z nas może stanąć przed obliczem przeprowadzki. Zazwyczaj wiąże się to z ekscytacją związaną z możliwością zamieszkania w nowym miejscu. Jednocześnie jednak martwimy się o posiadane przez nas przedmioty, bojąc się, że ulegną uszkodzeniu w czasie transportu.

Firmy przeprowadzkowe z Krakowa znają sprawdzone metody, dzięki którym możemy zabezpieczyć przewożone rzeczy w sposób prosty a jednocześnie bezpieczny. Poznajmy je.

Spisuj co pakujesz

Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług firmy przeprowadzkowej, własnego samochodu czy pomocy znajomych pamiętaj o tym, że warto prowadzić spis rzeczy, które zamierzasz przewieźć i spakować. Zasada jest prosta. Wystarczy ponumerować kartony (by mieć pewność, że żaden z nich nie zniknął) oraz zrobić sobie krótką notatkę na temat tego co znajduje się w środku. Jest to niezwykle pomocne w trakcie rozpakowywania się w nowym lokum. Bardzo często nie jesteśmy bowiem w stanie zrobić tego w trakcie jednego dnia. Dzięki swoim notatkom będziemy wiedzieli, które pudło otworzyć by znaleźć rzeczy, które są nam aktualnie potrzebne.

Zaplanuj pakowanie

Szykowanie się do przeprowadzki warto rozpocząć od pakowania tych przedmiotów, z których korzystamy stosunkowo rzadko i nie będą nam potrzebne w przeciągu najbliższych dni. Dzięki temu unikniemy frustracji i konieczności ponownego pakowania przedmiotów, które już zabezpieczyliśmy.

Folia bąbelkowa i styropian

Duże sprzęty i meble najlepiej zabezpieczyć za pomocą folii bąbelkowej oraz styropianu. Obydwa materiały są lekkie a przy tym są dostępne w różnych wariantach i rozmiarach. Bez problemu znajdziemy więc materiały do zabezpieczenia przedmiotów w potrzebnych nam wymiarach. Jeśli korzystamy ze styropianu warto dodatkowo zabezpieczyć pakunek folią stretch, która jest o wiele praktyczniejsza niż np. taśma klejąca.

Prosty sposób na zapakowanie szklanych naczyń

W mieszkaniu każdego z nas znajduje się sporo szklanych i ceramicznych naczyń oraz dekoracji. Ich przewożenie może wydawać się kłopotliwe, tymczasem wcale nie musi. Wystarczy bowiem każdy z przedmiotów dokładnie owinąć w papierowe gazety oraz wypełnić miejsca pomiędzy nimi, które znajdziemy  w pudełku lub kartonie za pomocą strzępków papieru, styropianu lub zmiętych gazet/kartek papieru. Dodatkowo opakowanie warto oznaczyć naklejką lub napisem “OSTROŻNIE/SZKŁO”. Dzięki temu pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli w jaki sposób obchodzić się z poszczególnymi paczkami.

Jak przewozić książki?

Pojedyncza książka nie waży najczęściej zbyt dużo, jeśli jednak posiadamy ich wiele i wszystkie spakujemy do dużego kartonu nie będą odpowiednio zabezpieczone w trakcie transportu - mogą się bowiem przesuwać, co może wiązać się z uszkodzeniami stron i okładek. Poza tym, duża paczka książek waży naprawdę sporo. Dlatego też lepiej postawić na mniejsze opakowania a przestrzeń, która pozostanie zabezpieczyć skrawkami papieru lub zmiętymi gazetami.

Podsumowując, pakowanie dobytku przy przeprowadzce wcale nie musi być trudnym i wymagającym wyzwaniem. Wystarczy jedynie skorzystać z naszych rad oraz znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową. Kraków jest jednym z miast, w których nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu. Działa tu bowiem wiele profesjonalnych ekip, które oferują nie tylko najwyższą jakość usług, ale również dobre, przystępne ceny.