Czym sugerować się przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Zmieniasz miejsce zamieszkania lub siedzibę firmy w Krakowie? Z całą pewnością zależy ci więc na tym, by wszystkie twoje rzeczy zostały szybko i bezpiecznie przewiezione na nowe miejsce. Pomóc w tym może ci dobra firma przeprowadzkowa. W Krakowie działa ich obecnie naprawdę sporo. Jak jednak wybrać najlepszą firmę do przeprowadzki? Czy sugerować się przy wyborze firmy zajmującej się przeprowadzkami? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Jak szukać firmy do przeprowadzki?

Obecnie na rynku działa wiele firm zajmujących się przeprowadzkami. W jaki sposób wybrać tę, której usługi spełnią wszystkie nasze oczekiwania? Przede wszystkim warto skorzystać z poczty pantoflowej. Polecenia od osób, które korzystały już z usług danej firmy zwiększają prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z zespołem godnym zaufania. Poszukując firmy możemy zapytać bliskich i znajomych, skorzystać z lokalnych grup na portalach społecznościowych oraz forach internetowych. Sprawdzajmy jakimi opiniami cieszy się dana firma w internecie (na przykład w wizytówce firmy w Google). Jeśli znajdziemy informację na temat tego, że firma jest nieterminowa lub nie wywiązuje się z umowy - warto być czujnym i ostrożnym i poszukać innej firmy.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę przeprowadzkową?

Jeśli znaleźliśmy firmę przeprowadzkową, która wydaje nam się godna zaufania warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych kwestii:

Wśród nich wymienić możemy między innymi umowę.

To niezwykle ważne aby firma przeprowadzkowa zaproponowała ci podpisanie umowy i dopilnowała aby znalazły się w niej wszystkie ustalenia pomiędzy tobą a nią. W przeciwnym razie, jeśli twoje mienie zostanie uszkodzone lub skradzione nie będziesz mógł dochodzić swoich praw. Pamiętaj, że umowa jest niezwykle ważna również w przypadku składania reklamacji. Nie rezygnuj więc z jej podpisywania. Powierzasz przecież firmie cały swój majątek.

Kolejną kwestią, która jest niezwykle ważna jest ubezpieczenie.

Dobre, sprawdzone firmy przeprowadzkowe dysponują nie tylko odpowiednią flotą pojazdów czy urządzeń ułatwiających załadunek mienia, ale również troszczą się o odpowiednie jego zabezpieczenie. Dlatego też posiadają podpisane umowy z ubezpieczycielami. Dzięki temu, w razie gdy mienie ulegnie uszkodzeniu klient może liczyć na wypłatę odszkodowania.

Zwróć uwagę na zakres działalności firmy przeprowadzkowej

Oferty firm przeprowadzkowych w Krakowie różnią się od siebie. Część z nich oferuje tylko przewóz mienia, inne zajmują się jego załadunkiem i rozładunkiem, jeszcze inne zaś oferują również pomoc w pakowaniu przedmiotów lub dostarczają niezbędne do ich zapakowania i zabezpieczenia materiały. Warto dopytać o wszystkie szczegóły oferty by mieć pewność, że dana firma przeprowadzkowa oferuje nam dokładnie to, czego potrzebujemy by szybko i sprawnie przeprowadzić się na nowe miejsce.

Słowem, nie bójmy się więc dokładnie zapoznawać z ofertą oraz zadawać dodatkowych pytań, które rozwieją wszystkie nasze wątpliwości i pozwolą wybrać najlepszą z dostępnych ofert.